pokaż/zamknij

Willa Marki

ZAŁOŻENIA

Zadaniem postawionym przez inwestora przy tej realizacji było wdrożenie i zainstalowanie nowoczesnych systemów audiowizualnych, IT oraz bezpieczeństwa. Instalacja miała być dyskretna oraz wpasowywać się w design wnętrz i zewnętrznych elewacji. Inwestorowi zależało również na wygodnym i wszechstronnym sterowaniu.

REALIZACJA

Komunikacja i sterowanie odbywa się lokalnie (LAN), bezprzewodowo (Wi-Fi) lub zdalnie (Internet) z urządzeń stacjonarnych i mobilnych tj. smartphone, tablet, laptop, komputer PC, TV oraz przez zainstalowane panele ścienne z dodatkową regulacją głośności i przyłączami LAN oraz HDMI.

ZAINSTALOWANE SYSTEMY

Multiroom Audio

Jego sercem jest system multiroom HEOS oparty na wielostrefowych wzmacniaczach oraz selektorach głośnikowych. Daje nam to możliwość pełnego sterowania w każdej ze stref (pomieszczeń) osobno (źródło, głośność, itp.). Jest też możliwość dowolnego łączenia stref oraz tryb „Party Mode” gdzie zostają połączone wszystkie strefy.

Dzięki temu w każdym z pomieszczeń razem lub osobno możemy posłuchać dowolnego radia internetowego, utworów zapisanych na dowolnym urządzeniu, czy ulubionego serwisu streamingowego, np. Spotify, Tidal.

W większości pomieszczeń zainstalowaliśmy nowoczesne i wysokiej klasy bezramkowe i niskoprofilowe głośniki sufitowe które są praktycznie niewidoczne i gwarantują wysoką jakość. Wszystkie głośniki sufitowe są z jednej serii dzięki czemu mamy ujednolicone brzmienie i design w każdym pomieszczeniu.

W małych łazienkach zostały zainstalowane pojedyncze, odporne na wilgoć, stereofoniczne głośniki sufitowe, a w pokojach duże (8”) głośniki sufitowe gwarantujące pełne i głębokie brzmienie bez użycia subwoofera.

Na tarasie zainstalowaliśmy wysokiej klasy kolumny zewnętrzne które są w pełni odporne na warunki atmosferyczne.

Multiroom TV

Oparty jest na dekoderach multiroom NC+. Dekodery zostały dyskretnie zainstalowane, żeby były niewidoczne, a dla wygodnego sterowania zostały zainstalowane transmitery IR oraz zewnętrzne minimalistyczne diody IR.

Sieć LAN i Wi-Fi

Podstawą tej sieci jest switch zarządzalny TP-Link rozbudowany o patchpanel. Sieć bezprzewodowa oparta jest na Acces Point’ach oraz wzmacniaczach TP-Link pracujących w najnowszych standardach AC.

Monitoring IP

Został zainstalowany nowoczesny zewnętrzny monitoring IP marki DAHUA na 2 megapikselowych kamerach tubowych zasilany przez switch PoE. Każda z kamer nagrywa oraz wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD 1080p. Klient ma możliwość podglądu oraz zarządzania z poziomu TV.

O nas

Jeśli szukasz rozwiązania idealnie dobranego do Twoich potrzeb, które spełni Twoje oczekiwania, a nie zrujnuje Ci portfela. Nie chcesz "wciskania" danych produktów przez sprzedawców słysząc o nich same pochlebne opinie i wywyższając je ponad inne. Chciałbyś dowiedzieć się jakie dany sprzęt, system czy rozwiązanie ma rzeczywiste zalety, a jakie wady. Jeśli TAK to zgłoś się do NAS.

Kontakt

Zadaj pytanie on-line