Centra biznesowe i sale konferencyjne
Wyposażenie sali konferencyjnej jest podstawą do powodzenia wszelkich wydarzeń, które się w niej odbywają. Urządzenia znajdujące się w sali muszą gwarantować komfortowe warunki zarówno dla słuchaczy jak i prelegentów oraz umożliwiać prowadzenie szkoleń, spotkań firmowych, narad, konferencji czy zebrań. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii możliwe staje się prowadzenie konferencji oraz wideokonferencji nawet na odległość.
Oferujemy kompleksowe wyposażenie sal konferencyjno – szkoleniowych, w którego skład wchodzi:
- System projekcyjny (ekran projekcyjny, projektor, okablowanie, oprogramowanie) umożliwiający wyświetlenie obrazu z każdego źródła sygnału.
- System urządzeń źródłowych pozwala na wykorzystanie materiałów przygotowanych w dowolnej formie np. prezentacji komputerowej, przekazu obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym, tekstów lub grafiki pisanej na kartkach lub folii, slajdów czy przedmiotów trójwymiarowych.
- System nagłośnienia dostosowany indywidualnie do warunków akustycznych pomieszczenia, tak aby zapewnić dźwięk wysokiej klasy, słyszalny jednolicie przez każdego z uczestników narady.
- System konferencyjny składający się z pulpitu przewodniczącego oraz pulpitów uczestników. Jest on niezastąpionym rozwiązaniem gdy w konferencji lub naradzie bierze udział kilkadziesiąt osób. W razie potrzeby system można rozszerzyć o kolejne stanowiska.
- System tłumaczeń symultanicznych jest narzędziem niezbędnym podczas spotkań międzynarodowych. System umożliwia dokonywanie przekładu wystąpień mówców oraz przekazuje przetłumaczoną treść wystąpienia do każdego z uczestników konferencji. Sygnał z mikrofonu mówcy doprowadzony jest poprzez tzw. jednostkę centralną, do umieszczonych w kabinach dźwiękoszczelnych, pulpitów tłumaczy, następnie tłumaczenia drogą bezprzewodową docierają do odbiorników podczerwieni, w jakie wyposażeni są uczestnicy konferencji.
System wideokonferencyjny to system pozwalający na rozszerzenie funkcji realizowanych w obrębie jednej sali konferencyjnej na inne sale czy obiekty oddalone, rozlokowane w dowolnym miejscu w kraju czy poza nim.
Uczestnicy konferencji zgromadzeni w jednej sali widzą na ekranie projekcyjnym i komunikują się w nieograniczony sposób (wizja i fonia) ze swoimi partnerami zgromadzonymi w innym obiekcie. Mogą wówczas przeprowadzać wspólna konferencję , naradę, pracować nad tymi samymi dokumentami czy na tych samych aplikacjach komputerowych. Warunkiem jest posiadanie takich systemów po obu stronach – czyli w obu łączonych ze sobą obiektach oraz odpowiednich do tego celu łącz ISDN lub, jeśli to możliwe, własnych lub dzierżawionych sieci komputerowych.
Ze względu na konieczność zapewnienia stosunkowo dużego poziomu natężenia światła otaczającego, ze względu na kamery będące elementem takiego systemu, najkorzystniejsze jest wówczas zastosowanie systemu projekcji tylnej, zapewniającej mimo jasnego (pożądanego ze względu na kamerę) oświetlenia sali, bardzo dobry kontrast i czytelność obrazu na dużym ekranie.
Systemy do głosowania sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest uzyskanie natychmiastowych i bezbłędnych wyników głosowania. Zastosowane w biurze lub urzędzie przyspieszą i znacznie ułatwią proces liczenia oddanych głosów. Możliwe jest głosowanie w wielu trybach, zależnie od wymagań będzie to głosowanie jawne lub tajne, alternatywne lub hierarchiczne.
Elementami uzupełniającymi wyposażenie audiowizualne sali konferencyjnej są: zestawy tablic, dające możliwość prowadzenia konferencji w konwencjonalny sposób lub interaktywne tablice elektroniczne umożliwiające bezpośrednią współpracę z komputerem i projektorem.
Tak wyposażona sala konferencyjna ułatwia prowadzenie spotkań, a także poprawia znacznie ich organizację i atrakcyjność. Proponowane systemy są łatwe w obsłudze, a w razie potrzeb istnieje możliwość ich dalszej rozbudowy.