pokaż/zamknij

Kino domowe i sale kinowe

W systemach kin domowych oferowanych i instalowanych przez nas bardzo duży nacisk kładziemy na zespoły głośnikowe. Niezależnie czy Klient decyduje się na głośniki instalacyjne, regałowe czy wolnostojące zawsze staramy się by zajmowały odpowiednią pozycje w budżecie. To właśnie jakość głośników decyduje w jaką elektronikę należy zainwestować konfigurując resztę zestawu. Planując systemy kina domowego skupiamy się na optymalnym doborze urządzeń w taki sposób by jak najbardziej efektywnie wykorzystać budżet zaplanowany przez Klienta.

Zaplanowane, zbudowane i skonfigurowane przez nas kino domowe daje rewelacyjne efekty dźwiękowe i wizyjne niezależnie od przeznaczonej na nie kwoty.

Sala kinowa to osobne pomieszczenie w domu zaprojektowane od początku i wyposażone w taki sposób, aby dostarczyć jak najlepszych wrażeń podczas oglądania filmu. Takie kino domowe to oczywiście ekran i projektor. Tylko ten sposób odtwarzania filmów zapewnia wielki format przy jednoczesnym braku zmęczenia oczu seansem. Zastosowanie ekranów ramowych w tego typu projektach zapewnia najlepszy naciąg płótna projekcyjnego i najdłuższą jego trwałość. Najczęściej są w kolorze białym, ale coraz częściej stosuje się szare powłoki. Płótna są skonstruowane tak aby uzyskać najlepszy efekt propagacji światła. Projektory kina domowego znacznie różnią się od tych najpopularniejszych, czyli prezentacyjnych. Przede wszystkim nie świecą mocno i jasno, co jest oczywiste w zaciemnionych podczas projekcji salkach kinowych . Są niezwykle korzystne dla oczu i oczywiście zapewnia nastrój wielkiego kina. Aktualnie produkowane projektory wysokiej rozdzielczości zapewniają niezwykle wyraźny i dokładny obraz zarówno z płyt BluRay DVD, jak i podczas transmisji telewizyjnych HD. Bardzo ważnym elementem kina są zestawy głośnikowe. Wszystkie głośniki są instalowane w specjalnych obudowach lub specjalnie przygotowanych miejscach w ścianach lub zabudowach drewnianych. Są prawie lub całkowicie niewidoczne. Mają dostarczać niesamowitych i naturalnych efektów dźwiękowych i przestrzennych, pozostając jednocześnie niezauważalne. Nastrojowe oświetlenie i wystrój wnętrza w połączeniu z przestrzennym dźwiękiem i świetną jakością obrazu, stworzą niepowtarzalny klimat zarówno dla domowników, jak i zaproszonych gości.

Alternatywą dla posiadaczy mniejszych mieszkań, apartamentów lub niedużych domów są elektroniczne sale kinowe. Działają one w taki sposób, że za przyciśnięciem jednego guzika inteligentnego pilota zamieniają salon dzienny w domową salę kinową. Opadające rolety i kotary zaciemniają i wygłuszają pomieszczenie, jednocześnie gaśnie oświetlenie dzienne, a zapala się tryb oświetlenia kinowego. Z sufitu rozwija się elektryczny ekran zasłaniając telewizor, a winda wysuwa i uruchamia projektor. Głośniki ukryte w ścianach i meblach dostarczają dźwięk wysokiej jakości, a BluRay DVD uruchamia seans.

O nas

Jeśli szukasz rozwiązania idealnie dobranego do Twoich potrzeb, które spełni Twoje oczekiwania, a nie zrujnuje Ci portfela. Nie chcesz "wciskania" danych produktów przez sprzedawców słysząc o nich same pochlebne opinie i wywyższając je ponad inne. Chciałbyś dowiedzieć się jakie dany sprzęt, system czy rozwiązanie ma rzeczywiste zalety, a jakie wady. Jeśli TAK to zgłoś się do NAS.

Kontakt

Zadaj pytanie on-line