pokaż/zamknij

Dźwiękowy System Ostrzegawczy (DSO)

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze(DSO) stosuje się w celu zapewnienia pełnej ochrony i bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w obiekcie. Działa na zasadzie głosowego powiadomienia osób przebywających w budynku o ewentualnym wystąpieniu zagrożenia np. pożaru. Poprzez nadawane komunikaty zapewnia on możliwość (w sposób automatyczny – dzięki współpracy z systemem sygnalizacji pożaru SAP lub manualny – podawanie komunikatów przez uprawnioną osobę) sprawnej i skutecznej ewakuacji osób przebywających w obiekcie oraz na jego terenie.

System DSO różni się od zwykłych systemów nagłośnieniowych, przede wszystkim tym, iż ma dużo wyższe wymagania odnośnie parametrów akustycznych, samokontroli i redundancji, zasilania awaryjnego czy odporności na zakłócenia. Również elementy systemu takie jak: głośniki, kable, trasy kablowe i systemy ich mocowania są wykonane tak, aby w warunkach pożaru przez określony czas zapewnić działanie systemu i podtrzymać jego funkcje ewakuacyjną.

Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze mogą być wykorzystywane do typowych funkcji komercyjnych takich jak nadawanie muzyki w tle, transmisja reklam, informacje o promocjach czy nadawanie komunikatów informacyjnych kierowanych do określonych odbiorców. Funkcje te natomiast są automatycznie odłączane w przypadku powstania zagrożenia i przejścia systemu w tryb ewakuacji.

Realizowane przez nas instalacje działają nieprzerwanie i bezawaryjnie, co przypadku systemów DSO jest szczególnie ważne, aby zapewnić sprawny przebieg ewakuacji. Wykonujemy również integrację systemów ostrzegawczych, przeciwpożarowych oraz nadzoru wizyjnego.

O nas

Jeśli szukasz rozwiązania idealnie dobranego do Twoich potrzeb, które spełni Twoje oczekiwania, a nie zrujnuje Ci portfela. Nie chcesz "wciskania" danych produktów przez sprzedawców słysząc o nich same pochlebne opinie i wywyższając je ponad inne. Chciałbyś dowiedzieć się jakie dany sprzęt, system czy rozwiązanie ma rzeczywiste zalety, a jakie wady. Jeśli TAK to zgłoś się do NAS.

Kontakt

Zadaj pytanie on-line