pokaż/zamknij

Systemy tłumaczeń symultanicznych

Tłumaczenia symultaniczne to najczęściej stosowany typ obsługi językowej wielojęzycznych konferencji, kongresów, obrad, seminariów, szkoleń i spotkań. Polega on na tłumaczeniu wypowiedzi prelegenta na bieżąco, w czasie rzeczywistym.

Do płynnego i bezproblemowego przebiegu tłumaczeń niezbędny jest zatem zespół profesjonalnych tłumaczy ale też wysokiej klasy sprzęt techniczny.

Działanie systemu opiera się na doprowadzeniu sygnału z mikrofonu mówcy poprzez tzw. jednostkę centralną, do umieszczonych w kabinach dźwiękoszczelnych, pulpitów tłumaczy następnie wszystkie wersje tłumaczenia drogą bezprzewodową docierają do odbiorników podczerwieni, w jakie wyposażeni są uczestnicy konferencji.

Podstawowe zadania systemu do dystrybucji tłumaczeń to:

  • zapewnienie tłumaczom komfortu pracy (kabiny tłumaczy, pulpit tłumacza z funkcjami odsłuchu prelekcji z poszczególnych kanałów)
  • dystrybucja tłumaczeń językowych uczestnikom konferencji, w tym celu stosuje się bezprzewodowe odbiorniki z zestawami słuchawkowymi, na których uczestnicy ustawiają żądany kanał językowy

tajność tłumaczonych informacji – systemy na podczerwień gwarantują bezpieczeństwo przekazywanych treści

O nas

Jeśli szukasz rozwiązania idealnie dobranego do Twoich potrzeb, które spełni Twoje oczekiwania, a nie zrujnuje Ci portfela. Nie chcesz "wciskania" danych produktów przez sprzedawców słysząc o nich same pochlebne opinie i wywyższając je ponad inne. Chciałbyś dowiedzieć się jakie dany sprzęt, system czy rozwiązanie ma rzeczywiste zalety, a jakie wady. Jeśli TAK to zgłoś się do NAS.

Kontakt

Zadaj pytanie on-line