pokaż/zamknij

Bluesound

l_bluesound

BLUESOUND – BEZPRZEWODOWY SYSTEM MULTIROOM HI-FI DLA WYMAGAJĄCYCH AUDIOFILI


 

ecosystem3

Bluesound jest bezprzewodowym wielostrefowym systemem audio, który jako jedyne tego typu rozwiązanie na rynku umożliwia niezależne odtwarzanie muzyki w każdym pokoju, pozwala domownikom na indywidualne sterowanie elementami systemu i obsługuje odtwarzanie plików w wysokiej rozdzielczości (192 kHz/24 bity). Całość dopełnia zintegrowany serwer muzyczny z dyskiem o pojemności 1 TB i funkcją automatycznego zgrywania płyt CD do formatu FLAC lub MP3. W Polsce system Bluesound zadebiutuje we wrześniu.

Pod marką Bluesound skrywa się 24-bitowy, w pełni cyfrowy ekosystem strumieniowych odtwarzaczy muzycznych. Twórcami konstrukcji Bluesound są specjaliści związani z firmami NAD oraz PSB, którzy w latach 70. brali aktywny udział w projektowaniu pierwszych systemów hi-fi. Teraz ci sami inżynierowie rozpoczynają kolejną rewolucję, która zapewnia bezprzewodowemu systemowi najwyższą jakość dźwięku i możliwość odtwarzania muzyki w niemal formacie i z dowolnego urządzenia – od popularnych MP3 do plików wysokiej rozdzielczości FLAC 192 kHz/24 bity, od pamięci przenośnej do radia internetowego i serwisów w chmurze. Dzięki temu Bluesound perfekcyjnie łączy doskonałe brzmienie z funkcjonalnością gwarantowaną przez bezprzewodowy system strefowy.

Zaproszeniem do rodziny Bluesound jest NODE, model będący łącznikiem pomiędzy światem analogowym i cyfrowym. Jedną z najważniejszych zalet tego odtwarzacza strumieniowego klasy premium jest kompatybilność z formatami wysokiej rozdzielczości. Po podłączeniu urządzenia do domowej sieci, przewodowo lub bezprzewodowo, i podpięciu do wzmacniacza lub amplitunera, użytkownik zyskuje możliwość odtwarzania nagrań z serwisów muzycznych, m.in. Spotify, Rdio i WiMP, radia internetowego Tune In, a także utworów udostępnionych w domowej sieci i zapisanych na dysku NAS lub w komputerze PC bądź Mac. NODEbezproblemowo obsługuje formaty FLAC, ALAC, WAV, AAC, WMA, AIFF, OGG i popularne MP3. Dodatkowym atutem urządzenia jest obsługa trybu odtwarzania gapless (bez pauz). Aby zapewnić najwyższą precyzję sygnału audio wszystkie wyjścia cyfrowe modelu NODE i pozostałych urządzeń Bluesound pracują w trybie asynchronicznym. Rozwiązanie to niemal całkowicie eliminuje jitter i pomaga uzyskać najwyższej jakości cyfrowy dźwięk. Mimo bogactwa funkcji NODE, tak samo jak inne modele Bluesound, jest bardzo łatwy w obsłudze – wszystkimi urządzeniami można zarządzać z poziomu dowolnego smartfonu/tabletu z systemem iOS lub Android z zainstalowaną aplikacją BluOS.

Wszechstronniejszą konstrukcją jest model POWERNODE, który w porównaniu z NODE został dodatkowo wyposażony w końcówkę mocy. Dzięki temu po podłączeniu dowolnych głośników użytkownik może cieszyć się doskonałym brzmieniem muzyki w wysokiej rozdzielczości.

MultiRoom_Image

BLUESOUND Z POLSKIM MENU I JESZCZE WIĘKSZĄ LICZBĄ FUNKCJI


Twórcy Bluesounda udostępnili najnowszą wersję oprogramowania dla swojego systemu. Po zainstalowaniu BluOS 1.12.0 użytkownicy urządzeń Bluesound zyskają dostęp do polskiego menu, polecanych list odtwarzanie w serwisie internetowym WiMP, a także możliwość obsługi serwisów Murfie i HDTracks.

Bluesound to pierwszy bezprzewodowy, cyfrowy system multiroom, który jest w pełni kompatybilny z plikami wysokiej rozdzielczości. Jego projektanci udostępnili najnowszą wersję oprogramowania, BluOS 1.12.0, wprowadzającego nowe rozwiązania i jeszcze bardziej rozszerzającego funkcjonalność systemu Bluesound.

Najistotniejszym udogodnieniem, z punktu widzenia polskiego użytkownika, jest wprowadzenie menu w polskiej wersji językowej. Dzięki temu łatwa obsługa systemu staje się jeszcze łatwiejsza. Równie ważną zmianą jest udoskonalenie sieciowej funkcjonalności Bluesounda. Wersja BluOS 1.12.0 umożliwia przeglądanie folderów i korzystanie z opcji wspólnego przeglądania zawartości lokalnej biblioteki i serwisów muzycznych. Najnowsze oprogramowanie zwiększa także wygodę korzystania z tych ostatnich – użytkownik zyskuje m.in. dostęp do polecanych playlist w WiMP-ie, popularnych list odtwarzania w Rdio oraz obsługę strumieniowania treści dostępnych w serwisie Qobuz.

Twórcy systemu Bluesound konsekwentnie rozszerzają również bazę obsługiwanych internetowych serwisów muzycznych. Po zainstalowaniu wersji BluOS 1.12.0 lista serwisów wydłuży się o dwie kolejne pozycje: Murfie i HDTracks. Pierwszy z nich oferuje dostęp do ponad 500 tys. nowych i używanych albumów w postaci płyt winylowych oraz CD. Co więcej, użytkownicy mogą przesyłać bezstratną muzykę wprost do dowolnego odtwarzacza Bluesound. HDTracks za pomocą dostępnego na żądanie sklepu muzycznego online umożliwia odkrywanie muzyki zapisanej w plikach high-res i pozwala pobierać wysokiej jakości nagrania bezpośrednio do odtwarzacza Vault, bez użycia komputera. Ponadto użytkownik może przesyłać utwory pobrane z HDTracks do dowolnego urządzenia systemu Bluesound. W ten sposób projektanci Bluesounda zapewniają melomanom możliwość strumieniowania ogromnej ilości bezstratnej muzyki oraz gwarantując dostęp do plików high-res – wszystko z poziomu bezprzewodowego systemu muzycznego multiroom.

BLUESOUND


HI-FI NA MIARĘ XXI WIEKU

Marka Bluesound powstała jako efekt dążenia technologicznych wizjonerów i muzycznych pasjonatów do stworzenia bezprzewodowego systemu hi-fi na miarę XXI wieku, który oferowałby nie tylko znakomitą funkcjonalność sieciową i strefową, ale przede wszystkim wspaniałe, audiofilskie brzmienie muzyki. Inżynierowie i założyciele firmy NAD, którzy od lat 70. stanowią trzon świata hi-fi, połączyli swoje siły z programistami oraz projektantami zaawansowanych konstrukcji głośnikowych PSB, opracowując całą grupę urządzeń, tworzących spójny i w pełni funkcjonalny strefowy ekosystem High Resolution Audio. W komponentach Bluesound zastosowano wiele autorskich, często przełomowych technologii, rozwiniętych na potrzeby najbardziej zaawansowanych konstrukcji klasy high-end, jakie możemy znaleźć wśród flagowych modeli z oferty NAD. To właśnie dzięki audiofilskiej klasy przetwornikom C/A, amplifikacji Direct Digital™ oraz znakomitej jakości głośnikom, Bluesound brzmi tak wspaniale, że po prostu nie ma sobie równych w tej dziedzinie.

CYFROWY DŹWIĘK TO NIE WSZYSTKO

Cyfrowy dźwięk wystartował w sposób podobny do innych nowych technologii. To było coś zadziwiającego i nowego , a jednocześnie ograniczonego i niedoskonałego,  …i oczywiście dla kolejnej generacji stało się standardem. „Kochamy technologię, ale jeszcze bardziej kochamy muzykę. Dla nas to, co po prostu cyfrowe, nie było wystarczające i dlatego postanowiliśmy jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę cyfrowego formatu, dzięki czemu audiofile i miłośnicy muzyki mogą dziś usłyszeć to, co tracili od chwili powołania cyfrowego dźwięku do życia” – wspominają twórcy marki Bluesound. Nawet 16-bitowe płyty CD zawierają zaledwie połowę spektrum dźwięku, które posiada zapis w studiu nagrań, a to i tak dużo więcej niż pozostaje w popularnych plikach MP3. Już od ponad dekady skompresowany, pozbawiony detali i życia dźwięk wypływa ze dousznych słuchawek i tanich odtwarzaczy, dlatego najwyższy czas na radykalną zmianę. Wejdź do świata prawdziwego 24-bitowego cyfrowego dźwięku HD.

PASJONACI MUZYCZNEJ PRAWDY

Dzięki systemowi Bluesound cała twoja muzyka zabrzmi nie tylko w twojej głowie, lecz także w całym pokoju lub domu, aby każdy mógł ją usłyszeć.  Wszystko dlatego, że muzyka z założenia jest wspólnym dobrem a dzielenie się nią to prawdziwa przyjemność! Bluesound to dzieło pasjonatów muzycznej prawdy, detaliczności i dźwiękowej tekstury, którzy szczegółowo zaprojektowali przełomową, w pełni cyfrową platformę, która zapewnia wrażenia dźwiękowe „wysokiej rozdzielczości”,  odtworzając muzykę w takiej postaci, w jakiej została ona zarejestrowana i w jakiej chcieli słyszeć ją twórcy. Nie musisz być audiofilem, aby docenić dźwięk w jakości hi-fi. Ale możesz się nim stać wtedy, gdy usłyszysz to, co do tej pory traciłeś.

 

PREMIUM high-res usługi strumieniowego przesyłania muzyki.

 

MusicService HDAudio Hi-res

POZOSTAŁE obsługiwane usługi strumieniowego przesyłania muzyki.

 

Music Service other supported
 App-screens-webMusicpage

źródła: audioklan.pl, bluesound.com

O nas

Jeśli szukasz rozwiązania idealnie dobranego do Twoich potrzeb, które spełni Twoje oczekiwania, a nie zrujnuje Ci portfela. Nie chcesz "wciskania" danych produktów przez sprzedawców słysząc o nich same pochlebne opinie i wywyższając je ponad inne. Chciałbyś dowiedzieć się jakie dany sprzęt, system czy rozwiązanie ma rzeczywiste zalety, a jakie wady. Jeśli TAK to zgłoś się do NAS.

Kontakt

Zadaj pytanie on-line